کد خبر: ۷۱۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
صنعت بیمه - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به اینکه همدان سومین استان کشور بعد از ایلام و لرستان از نظر میزان بارش، بوده است، گفت: از ابتدای سال آبی جاری تا کنون 570 میلی‌متر بارش در 28 ایستگاه استان به ثبت رسیده است.

منصور ستوده با بیان اینکه در مدت مشابه سال گذشته 180 میلی متر بارش در استان انجام شده بود، افزود: میزان بارندگی در سال آبی جاری نسبت به سال گذشته 210 درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: براساس آمار بلند مدت میزان بارش در همدان 277 میلی متر بوده که 105 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان بارش در سال آبی جاری مربوط به شهرستان نهاوند با 736 میلی‌متر بوده است، خاطرنشان کرد: کمترین میزان بارش در شهرستانهای فامنین و کبودراهنگ با 418 و 419 میلی‌متر بوده است.

73 درصد مخزن سد اکباتان پر آب است

ستوده با بیان اینکه 73 درصد مخزن سد اکباتان پر آب است، گفت: با توجه به بارش‌های اخیر و آب شدن برف‌های بالادست حوزه سد اکباتان پیش‌بینی می‌شود ان سد سرریز کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان اظهار کرد: سد اکباتان درحال حاضر 25 میلیون متر مکعب آب دارد به‌طوریکه 73 درصد مخزن این سد پر است.

وی با بیان اینکه در مدت مشابه سال گذشته 12 میلیون متر مکعب آب در سد اکباتان وجود داشت، افزود: در مدت مشابه سال گذشته 38 درصد مخزن سد اکباتان پر بود.

ستوده با تأکید بر اینکه در مجموع در سال آبی جاری 22 ملیون متر مکعب آب وارد سد شده است، عنوان کرد: در حال حاضر ورودی سد اکباتان 10 متر مکعب در ثانیه و خروجی این سد یک متر مکعب در ثانیه است.

سد کلان ملایر کاملاً پر است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه سد کلان ملایر کاملاً پر است، ادامه داد: 45 مترمکعب آب از سد کلان ملایر خارج می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سد سرابی تویسرکان تا 9.5 میلیون متر مکعب تا پر شدن کامل جا دارد، افزود: همچنین سد سرابی تویسرکان درحال حاضر 8 میلیون مترمکعب آب دارد که ورودی این سد یک متر مکعب و خروجی آن 300 لیتر در ثانیه است.

وی با بیان اینکه رودخانه‌های استان سیلاب‌ها را از خود عبور دادند و خسارت جدی به استان وارد نشد، تأکید کرد: خوشبختانه با پایش رودخانه‌های استان و لایروبی آنها، توانستند سیلاب را از خود عبور داده و کنترل کنند.

ستوده خاطرنشان کرد: همچنین تغذیه مصنوعی استان در اکثر شهرستانها پر شده و آبگیری صورت گرفته است و مشکل خاصی در این زمینه در استان وجو نداشت.منبع:پول نیوز
برچسب ها: بارش باران
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار