کد خبر: ۷۱۸۲۳
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
صنعت بیمه -سازمان ملی هواشناسی ایالات متحده آمریکا، سیلاب‌های زیادی را برای سال ۲۰۱۹ پیش‌بینی کرده که این سیلاب‌ها تا پایان بهار ادامه و در دو سوم از ایالات متحده رخ خواهد داد و آسیب های زیادی نیز به همراه دارد.

به نقل از اینهبیتت، در حال حاضر بسیاری از رودخانه‌ها و دریاچه‌های آمریکا در بالاترین سطح خود قرار دارند و احتمال سیل در چند ماه آینده افزایش خواهد یافت. احتمال بروز این مشکلات در رودخانه‌های میسوری، سرخ شمالی، می سی سی پی، کمبرلند و حوضه رودخانه تنسی و رودخانه اوهایو است.

اد کلارک از مرکز ملی آب NOAA اظهار کرد: این سیلاب‌های فصلی تاکنون بی‌سابقه بوده است و جان بیش از ۲۰۰ میلیون نفر در معرض خطر قرار دارد.

وقوع سیل در این ماه حدود سه میلیارد دلار در آسیا خسارت ایجاد کرده و این رقم در حال افزایش است. سیلاب‌ها به علت بارش برف زیاد در زمستان و بارندگی‌های بسیار در اوایل بهار ایجاد شده‌اند.

به دلیل بارش فراوان باران در فصل بهار و عدم قابلیت زمین برای جذب، سیل‌های ویرانگر ایجاد شده است و متاسفانه هیچ‌کس نمی‌تواند از بروز این سیلاب‌ها پیشگیری کند.

این سازمان اعلام کرد: این وضعیت طی چند ماه آینده شدیدتر نیز خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود که بارندگی‌ها موجب ذوب برف‌ها و سیل شود.

بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، ۲۰۰ میلیون آمریکایی در معرض خطر سیل قرار دارند که این میزان حدود ۶۰ درصد کل جمعیت ایالات متحده آمریکا است.

آژانس ماموریت‌های اضطراری فدرال (FEMA) به مردم توصیه می‌کند که مطمئن شوند بیمه مناسب برای پوشش خسارات ناشی از سیل را دارند چون  بیمه معمولی منازل آسیب‌های سیل را پوشش نمی‌دهد و باید به‌طور جداگانه منزل را برای سیل بیمه کنند.

همچنین به دلیل وقوع سیلاب‌ها هشدارهای مقامات مربوطه را جدی بگیرند و اقدامات لازم را انجام دهند.منبع:ایسنا
برچسب ها: سیل
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار