کد خبر: ۶۷۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
موهبتی ادامه داد: سامانه تبادل الکترونیک و رسیدگی به اسناد بستری در اصفهان آغاز به کار کرده که به مرور گسترش خواهد یافت؛ به طوری که از سه ماه اول سال ۹۸ پرداخت‌ها از طریق این سامانه انجام خواهد شد.
 صنعت بیمه -مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران استقرار سازمان الکترونیک را یکی از اهداف اصلی سازمان بیمه سلامت عنوان کرد و گفت: استقرار آی‌تی در ابتدا باید از بیمه شروع شود و بیمه به عنوان خریدار، ضابطه تعیین کند.

 مهندس طاهر موهبتی در این باره افزود: استقرار سازمان الکترونیک یکی از اهداف اصلی این سازمان است و باید توجه داشت که اگر دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌خواهند آی‌تی مستقر شود، این کار ابتدا باید از بیمه شروع شود و بیمه به عنوان خریدار، ضابطه تعیین کند.

موهبتی رفع همپوشانی را یکی از مهم‌ترین اقدامات بیمه سلامت دانست و افزود: سازمان الکترونیک، اولویت اول بیمه سلامت است. در تمام اقدامات سازمان، ردپایی از آی تی مشاهده می‌شود. بنابراین افراد خلاق، پرکار، خستگی ناپذیر و متخصص باید در این حوزه فعالیت داشته باشند.

وی به اجرای راهنماهای بالینی، ارتقای سامانه تایید دارو و راه‌اندازی سامانه تایید خدمت سازمان بیمه سلامت نیز اشاره کرد و گفت: ما باید به سمتی حرکت کنیم که در بخش بستری به تولید سند الکترونیک دست یابیم و بر اساس آن اسناد به صورت الکترونیکی رسیدگی شوند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: سامانه تبادل الکترونیک و رسیدگی به اسناد بستری در اصفهان آغاز به کار کرده که به مرور گسترش خواهد یافت؛ به طوری که از سه ماه اول سال ۹۸ پرداخت‌ها از طریق این سامانه انجام خواهد شد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی به سامانه حذف دفترچه بیمه سلامت و اپلیکیشن خدمات غیرحضوری بیمه سلامت در کرمان نیز اشاره کرد و گفت: نسخه نویسی الکترونیکی در بخش سرپایی به صورت پایلوت آغاز شده؛  به طوری که افراد می‌توانند با ارائه کدملی، دارو و سایر خدمات را بدون ارائه دفترچه دریافت کنند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد: آی‌تی می‌تواند نقش تاثیرگذاری در کشور داشته باشد و باید بهترین مدل را در این بخش ارائه دهیم تا به اهداف دست یابیم.


منبع:ایسنا
برچسب ها: بیمه
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار