کد خبر: ۶۳۸۱۱
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱
بختیار با اشاره به اینکه در طرح پایلوت به موازات استانداردهای جهانی باید شرایط بهداشت و درمان را برای گلپایگان تعریف کنیم، بیان داشت: رسیدن حوزه بهداشت و درمان شهرستان به استاندارد جهانی نیازمند طی کردن فرآیندهای لازم در این راستا است.
صنعت بیمه -علی بختیار شامگاه دوشنبه در آیین افتتاح شش طرح و پروژه بهداشتی و درمانی، جشن تکمیلی پروژه های بهداشتی و تجلیل از خیرین سال ۹۶ شهرستان گلپایگان، ضمن ابراز خرسندی از اقدامات انجام گرفته در راستای تأمین زیرساخت های بهداشتی و تقدیر از مدیر تلاشگر و ساعی حوزه بهداشت و درمان اظهار داشت: یکی از امتیازات پیشرفت امور در مدیریت ها تعامل مدیران با مسئولان استان اصفهان و جلب اعتمادسازی عمومی است که دکتر رستمی با تکیه بر این توانمندی موفقیت های روزافزونی در راستای تکمیل و بهره برداری پروژه های بهداشتی و درمانی داشته است.


به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه،وی به دیگر امتیازات مدیریت توانمند در راستای اداره مجموعه دستگاهی که مدیریت برنامه ریزی است، اشاره کرد و افزود: تمامی اقدامات صورت گرفته در راستای بهره مندی از پروژه های مورد نیاز حکایت از برنامه ریزی مدون و مشخص حوزه سلامت تحت پلن تعریف شده و سلایق به روز مدیریت و پرسنل همراه وی است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تلاش و همت مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان گلپایگان موجب موفقیت های پی در پی وی در بازه زمانی کوتاه نسبت به بهره برداری از پروژه های مورد نیاز و اساسی در شهرستان شده است، تصریح کرد: شاید بسیاری از این پروژه ها بدون دریافت مبالغی از سوی دولت و تنها با نیت خیر و اعتمادی که نسبت به مدیریت آن بوده است، امروز مورد بهره برداری و استفاده مردم قرار می گیرد.

وی با ارائه گزارشی در راستای اختصاص یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده و منابع دیگر برای حوزه سلامت در بودجه سال جاری اظهار داشت: مجلس برای حوزه بیمه سلامت در سال جاری بالغ بر ۷۵ هزار میلیارد ریال اختصاص داده است.

بختیار با اشاره به اینکه مجلس همسو با برنامه های نظام جامع سلامت در صدد ارتقای وضعیت حوزه بهداشتی و درمانی در کشور است، افزود: با اجرای طرح تحول سلامت معضل و مشکل بزرگ مردم برای درمان و بستری شدن در بیمارستان ها با پرداخت تنها ۱۰ درصد هزینه های درمانی برطرف شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه نگاه مجلس به حوزه سلامت نگاه ویژه است، تصریح کرد: حضور وزیر بهداشت و درمان در جلسات علنی، غیرعلنی و کمیسیون های مجلس حاکی از حساسیت مجلس به وضعیت بهداشت و درمان در کشور بوده و بر این اساس برنامه های این وزارتخانه زیر ذره بین نمایندگان مجلس بوده و مورد بررسی و کنکاش قرار می گیرد.

ایجاد مرکز جراحی و ترومای قلب در گلپایگان

وی یادآور شد: با توجه به تکمیل زیرساخت های بهداشتی و درمانی در گلپایگان این شهرستان می تواند به عنوان طرح پایلوت کشوری در حوزه سلامت مورد توجه و بررسی دیگر شهرستان ها قرار گیرد و بر این اساس مدیریت بهداشت و درمان در راستای این امر باید شرایط مدرنیزه و به روز کردن بخش های دیگر بهداشت و درمان را مد نظر قرار دهد.

بختیار با اشاره به اینکه در طرح پایلوت به موازات استانداردهای جهانی باید شرایط بهداشت و درمان را برای گلپایگان تعریف کنیم، بیان داشت: رسیدن حوزه بهداشت و درمان شهرستان به استاندارد جهانی نیازمند طی کردن فرآیندهای لازم در این راستا است.

وی تأکید کرد: طی جلسات با رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان با ایجاد مرکز توریسم درمانی در گلپایگان موافقت شده است و بر این اساس اقداماتی نیز به منظور فراهم شدن مرکز جراحی قلب با استفاده از پتانسیل دو بیمارستان امام حسین (ع) و آیت الله گلپایگانی گوگد برنامه هایی مدنظر قرار گرفته که امیدواریم با فراهم شدن شرایط این کار که یکی از ضرورت های غرب استان است که به زودی شرایط فعالیت آن فراهم شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: با قول مدیریت گروه قلب دانشگاه شهید بهشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موافقت خود را در راستای اخذ مجوز ایجاد مرکز جراحی و ترومای قلب در شهرستان گلپایگان اعلام کرده که امیدواریم این کار هر چه زودتر صورت عملی به خود بگیرد.
برچسب ها: بیمه سلامت
نام:
ایمیل:
* نظر: