کد خبر: ۶۲۹۶۳
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
صنعت بیمه -سازمان هواشناسی از ادامه بارش برف و باران در بیشتر نقاط کشور تا روز چهارشنبه خبر داد.

 مرتضی ضرابی، کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز صبح در شهرهای کرج، فیروزکوه، کلاردشت،خدابنده، کیاسر و ارتفاعات چند استان شاهد بارش برف بودیم و طی امروز برای ارتفاعات مازندران، گلستان، خراسان شمالی،سمنان، تهران و البرز بارش برف پیش بینی می شود.

 وی افزود: اردبیل شب گذشته با دمای منفی 3 سردترین مرکز استان کشور بود. تهران هم در سردترین ساعت دمایش به 4 درجه بالای صفر رسید. به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، امروز در ایلام، چهارمحال، لرستان، شمال خورستان، آذبایجان شرقی و غربی، کهگیلویه و بویر احمد،اصفهان، اردبیل، مازندران، گیلان، سه استان خراسان، کرمانشاه، تهران، سمنان، مرکزی، همدان، قزوین و البرز بارش باران ادامه دارد.

ضرابی با بیان اینکه بارش ها روز چهارشنبه کاهش می یابد، تاکید کرد: روز چهارشنبه تنها شاهد بارش در بخش های از اصفهان، یزد،کرمان، سیستان وبلوچستان، سمنان، خراسان رضوی و جنوبی هستیم. وی ادامه داد: احتمالا روز جمعه سامانه بارشی دیگری از غرب کشور وارد شده و هسته بارشس ها در لرستان، ایلام و کرمانشاه است.

بارش برف در جاده های 5 استان

رئیس پلیس راهور ناجا درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور در گفتگو با ایسنا گفت: برابر گزارش‌های دریافتی از مراکز کنترل ترافیک سراسر کشور در حال حاضر در اکثر محورهای استان قزوین، محور اسالم -خلخال در استان اردبیل، ارتفاعات محور هراز در استان مازندران، ارتفاعات طارم در استان زنجان و گردنه آوج در استان همدان بارش برف گزارش شده است. سرهنگ نادر رحمانی با اشاره به استان‌های دارای بارش باران گفت: در اکثر محورهای استان های مازندران، گلستان، همدان و تهران و همچنین محور سردشت-نقده در آذربایجان غربی، محورهای مشهد-تربت و مشهد-چناران در خراسان رضوی بارش باران گزارش شده است. به گفته رحمانی در گردنه های امین الله و اسدلی در خراسان شمالی و محور ولی آباد-گدوک در استان مازندران نیز مه‌گرفتگی با کاهش دید گزارش شده است.

تعطیلی مدارس چند شهر

بارش برف در بیشتر مناطق استان البرز را در بر گرفته است باعث تعطیلی مدارس شهرستان های اشتهارد و طالقان شد. همچنین مدارس شهرستان فیروزکوه در مقطع دبستان و پیش‌دبستانی به علت سرما و لغزندگی معابر در نوبت صبح تعطیل شد.

امیرمحمدی معاون عمرانی فرماندار طالقان گفت: تمام مقاطع تحصیلی شهرستان طالقان تعطیل است. وی خاطرنشان کرد: ارتفاع برف در شهرستان طالقان تا کنون 5 تا 10 سانتی متر بوده و بارش برف ادامه دارد.

مهدی مهرور مدیرکل مدیریت بحران البرز نیز به خبرنگاران گفت: با هماهنگی با مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز تاکید شده که در مدارس وسایل گرماساز روشن شود تا با توجه کاهش دما و سرما و بارش برف دانش آموزان دچار سرما خوردگی نشوند.منبع:ایرنا
برچسب ها: برف بهاری
نام:
ایمیل:
* نظر: