کد خبر: ۶۲۸۹۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
وقتی مسئولان یکباره تصمیم می‌گیرند تا تعرفه‌ها را کاهش دهند این کار ضربه سنگینی به پزشکان کشور وارد می‌کند و حوزه سلامت و بهداشت تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران گفت: کاهش تعرفه‌های پزشکی تاثیر منفی بر حوزه سلامت کشور دارد و پزشکان جوان را از نظر مالی دچار مشکل می‌کند.

 ایرج خسرونیا رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: برخی گروه‌های پزشکی مانند بیهوشی،‌ قلب،‌ رادیولوژی به جای افزایش تعرفه هر ساله، متاسفانه مورد کم لطفی واقع شده و تعرفه پزشکی شان کاهش پیدا کرده است و همین مسئله باعث بروز عوارض بدی در حوزه سلامت، بهداشت و درمان جامعه می‌شود.
 
 وی بیان کرد: طی 50 سال کار طبابتم‌ کاهش تعرفه پزشکی نسبت به سال قبل  سابقه نداشته است اما بروز این مسئله باعث می‌شود تا پزشکان جوان متضرر باشند و  یکباره در‌آمدشان نصف  و گرفتار  مسائل مالی شوند.
 
 خسرونیا ادامه داد: وقتی مسئولان یکباره تصمیم می‌گیرند تا تعرفه‌ها را کاهش دهند این کار ضربه سنگینی به پزشکان کشور وارد می‌کند و حوزه سلامت و بهداشت تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
 
بدهی زیاد بیمه‌ها به پزشکان و داروخانه‌ها
 
 وی عنوان کرد: متاسفانه مدت زیادی است که طلب داروخانه‌ها،‌ بیمارستان‌های خصوصی و پزشکان پرداخت نشده و پزشکی که یکسال کار می‌کند به دلیل مسائل مالی و هزینه‌های زندگی دچار مشکلاتی می‌شود.
 
 خسرونیا تاکید کرد: معتقدم نباید به مالیات پزشکانی که از سن بالایی برخوردارند، اضافه شود اما در برخی اوقات مالیات نیز افزایش پیدا می‌کند.
 
 وی یادآور شد: باید احترام به جامعه پزشکی بازگردانده شود و بسیاری از پزشکان از وضعیت کاری و دستمزدشان راضی نیستند و این مسئله سبب بروز  مشکلاتی در حوزه سلامت کشور می‌شود.
 
 
نام:
ایمیل:
* نظر: