کد خبر: ۶۲۸۹۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
داروهایی که برای نخستین بار در کشور تولید می شوند در این جلسات طبق ضوابط موجود برای ورود به بازار تعیین قیمت می شوند.
صنعت بیمه - مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو گفت: تاکنون در جلسات تشکیل شده کمیسیون قیمت گذاری در دولت دوازدهم، برغم تغییرات نرخ ارز، داروهای وارداتی افزایش قیمتی نداشته اند.
 
 
به گزارش ایرنا از سازمان غذا و دارو، محمد هاشمی افزود: کمیسیون قیمت گذاری سازمان غذا و دارو مطابق وظایف و مسئولیت های قانونی و همچنین در راستای اطمینان از وجود به موقع داروهای مورد نیاز بیماران، جلسات خود را بطور عادی تشکیل می دهد.

وی خاطرنشان کرد: داروهایی که برای نخستین بار در کشور تولید می شوند در این جلسات طبق ضوابط موجود برای ورود به بازار تعیین قیمت می شوند.

هاشمی با اشاره به بازبینی قیمت داروهای موجود در بازار تصریح کرد: این داروها به دلیل تغییرات مولفه های قیمت گذاری نیازمند اصلاح هستند.

وی ادامه داد: در راستای سیاست های کلی اقتصادی دولت دوازدهم مبنی بر کنترل منطقی قیمت کالاها و از جمله دارو ها، تلاش بر این بوده است که میانگین تغییر قیمت داروها در سقف تورم اعلام شده کشور باشد.

هاشمی با اشاره به پوشش بیمه ای اغلب داروها در کشور، یادآور شد: سازمان های بیمه گر در راستای کنترل هزینه های دارویی بصورت همزمان، میزان پوشش بیمه ای داروها و سهم پرداختی بیمار را مورد ارزیابی قرار می دهند.

 دریافت کننده : سادات حسینی خواه ** انتشار: علی حبیبی  
نام:
ایمیل:
* نظر: