کد خبر: ۶۰۹۲۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
چطور برخی ارگانها تمام هزینه‌های درمان را می‌پردازند؟
یکسان نبودن بیمه، اختلاف طبقاتی‌ و چندگانگی‌ به وجود می‌آورد و من از دولت روحانی و وزیران در این فاصله کوتاه و تا تشکیل دولت دوازدهم می‌خواهم که نسبت به تجمیع‌ بیمه‌ها یک عنایت خاصی انجام دهند.
به‌گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه تمام هزینه‌های درمان برخی شاغلین توسط تشکیلات و سازمانی که در آن کار می‌کنند پرداخت می‌شود که این با عدالت تناقض‌ دارد، گفت: از روحانی می‌خواهیم در دولت دوازدهم برای تجمیع‌ بیمه‌ها اقدام شود.
 
عباس آقازاده مسرور در گفت‌وگو با  خبرگزاری تسنیم، در خصوص وضعیت بیمه‌های تکمیلی اظهار داشت: با بیمه‌های تکمیلی مبلغی از حقوقمان کسر می‌شود و خدمات متوسطی به ما می‌دهند و از عدالت به‌دور است که افرادی در ارگانی چندین برابر دارای بیمه تکمیلی باشند و به آنها خدمات بهداشتی و درمانی خوبی در مقایسه با مردم عادی ارائه ‌دهند.
 
وی افزود:  همچنین برای درمان بیماری سرطان؛ زندگی برخی از افراد بر اثر پرداخت هزینه‌های درمانی ساقط می‌شود و اما گروهی دیگر تشکیلات و سازمانی که در آن کار می‌کنند همه هزینه‌های درمان آنها را پرداخت می‌کنند که این مسئله با عدالت تناقض‌ دارد.
 
وی گفت: یکسان نبودن بیمه، اختلاف طبقاتی‌ و چندگانگی‌ به وجود می‌آورد و من از دولت روحانی و وزیران در این فاصله کوتاه و تا تشکیل دولت دوازدهم می‌خواهم که نسبت به تجمیع‌ بیمه‌ها یک عنایت خاصی انجام دهند.
 
رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور بیان کرد: سازمان‌های بیمه‌گری که از بانک مرکزی و دولت طلبکار بوده؛ حاضر نیستند تحت اپراتور‌ وزارت بهداشت و دستورالعمل‌های آن در بیایند و این مسئله باعث افزایش ثروت آنها می‌شود و مسلماً این سازمان‌ها از دستورات سرپیچی می‌کنند.
 
آقازاده تصریح کرد: باید انقلابی عمل کرد و در راه توسعه بازار پایدار بنابر فرمایش رهبری و حمایت ایشان از حوزه سلامت در جهت سود و منفعت مردم قدم برداشت.
 
وی با اشاره به اینکه برخی از بیمه‌ها بار میلیاردی داشته و با بسیاری از بیمارستان‌های خصوصی و حتی مردم در تعامل هستند؛ ابراز کرد: تضمین صندوق بیمه ضرورت الزامات‌ توسعه پایدار را در حوزه نظام سلامت در اجرای برنامه ششم توسعه می‌طلبد و نظام سلامت باید یک متولی واحدی با منابع مالی ثابت داشته باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر: