کد خبر: ۵۷۴۳۳
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۷
در برخی از موارد برای درمان بیماری ها از روش های چون طب سوزنی، حجامت‌، ماساژ، بادکش ، فصد یا زالو درمانی و یا ترکیبی از این روش ها استفاده می‌کنیم.
صنعت بیمه - متخصص طب سنتی و طب سوزنی از راه‌اندازی بخش طب سنتی در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش درآینده نزدیک خبر داد و افزود : با تامین شدن پیش نیازهای مورد نیاز ،این حوزه می تواند به جذب گردشگر سلامت کمک می کند.

 
دکتر فرنوش بیدویی  در گفت وگو با خبرنگار ایرنا طب سنتی و مکمل را دارای شاخه های مختلف برای درمان بیماری ها دانست و افزود : این روش می تواند جایگزین طب کلاسیک شود و یا در کنار آن برای درمان بیماری ها موثر باشد .

وی افزود : در طب سنتی و در معاینه اولیه با سوالاتی که از فرد پرسیده می شود و از روی رنگ چشم ، رنگ زبان ،پوست ، ضربان نبض ، نحوه راه رفتن و صحبت کردن می توان علت بروز بیماری در فرد را شناخت.

دکتر بیدویی گفت : موثر بودن درمان به تشخیص اولیه باز می گردد و همچون طب کلاسیک با ابزارهای مختلف می توان نوع بیماری را شناسایی و درمان کرد. 

این دانش آموخته طب سنتی از دانشگاه پکن با اعلام اینکه در طب سنتی ایرانی چهار مزاج یا اخلاط چهارگانه وجود دارد افزود : صفراوی ، سوداوی ،بلغمی، و دموی چهار طبیعت انسان است ، هر چهار خلط در افراد به صورت معمول وجود دارد و زمانی یکی از این اخلاط از حد معمول خود خارج شود فرد بیمار می شود.

این متخصص طب تلفیقی اظهار کرد : همه انسان ها دارای خلط سودا در بدن هستند که با افزایش فشارهای عصبی میزان این خلط افزایش پیدا می کند و بیماری های نظیر سردرد ، میگرن و بی خوابی در فرد ایجاد می کند.

دکتر بیدویی طب سنتی و مکمل را فراتر از نسخه‌ پیچی دانست و گفت : در برخی از موارد برای درمان بیماری ها از روش های چون طب سوزنی، حجامت‌، ماساژ، بادکش ، فصد یا زالو درمانی و یا ترکیبی از این روش ها استفاده می‌کنیم.

وی طب سنتی را در درمان بیماری‌ها مؤثر عنوان کرد و گفت : در طب سنتی می توان بیماری های داخلی، ارتوپدی، اعصاب را در مان کرد اما در موارد اورژانس کار را به درمان از نوع کلاسیک واگذار می کنیم .

این متخصص طب سنتی راه‌اندازی این بخش دربیمارستان کیش را در جذب گردشگر سلامت موثر عنوان کرد و افزود : راه اندازی این بخش نیازمند تمامی امکانات است که در صورت عملی شدن آن به رشد گردشگری سلامت منجر خواهد شد .

دکتر بیدویی طب سوزنی را شاخه ای از طب مکمل برشمرد و گفت :در بدن چاکراه‌ها یا مدارهایی وجود دارد که در حالت معمول انرژی حیات درآنها جریان دارد و اگر به هر دلیلی انسدادی در آن ایجاد شود فرد بیمار می شود و با طب سنتی و قرار دادن سوزن در ناحیه مورد نظر انرژی حیات دوباره به چرخش در خواهد آمد.

وی اظهار کرد: مهمترین مکانیسم طب سوزنی ازاد شدن ' بتا اندورفین ' است ، زمانی که بر روی فرد بیمار طب سوزنی انجام می گیرد اگر سطح این ماده را در خون اندازه گیری کنیم سطح آن افزایش یافته است که این میزان در طب کلاسیک معانی خاصی دارد .

این متخصص طب سنتی راه اندازی کامل این بخش را زمان بر دانست و به ایرنا گفت : پزشکان و پیراپزشکان مستقر در بیمارستان می‌توانند اعمال یداوی را انجام دهند از این رو با راه اندازی این بخش دوره آموزشی برای آنان برگزار خواهد شد.

داروخانه طب سنتی برای این بخش در بیمارستان کیش ایجاد شده که با تکمیل آن می توان به بیماران خدمات ارائه کرد.
 
  خبرنگار : مریم زبان دان - انتشاردهنده : امیر برزی

نام:
ایمیل:
* نظر: