کد خبر: ۵۷۲۹۹
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۵
جمهوری‌ خواهان در هفته ‌های آینده تلاش خواهند کرد با استفاده از فرآیندهایی که نیازمند مشارکت دموکرات‌ ها نخواهد بود، مصوبه ‌ای را از طریق کنگره در این زمینه به تصویب برسانند.

 جمهوری‌ خواهان گنگره آمریکا بعد از تشکیل اولين جلسه، طرح بیمه درمانی "باراك اوباما" رئيس جمهوري كنوني آمريكا، موسوم به "اوباما کر" را در سيبل حملات خود قرار دادند.

 به‌گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از خبرگزاري رويترز جمهوری خواهان کنگره آمریکا برای لغو اوباما كر، كه اوباما آن را بزرگ‌ترین دستاورد دولت خود نامیده بود، لایحه بودجه ارائه کردند.

"دونالد ترامپ" رئيس جمهوري منتخب آمريكا، به رغم وعده‌ای که برای متحد ساختن ملت شدیدا دو تکه شده آمریکا داده، 20 ژانویه در شرایطی سوگند یاد خواهد کرد که حزب متبوع او، اولین تلاش‌های خود در کنگره را معطوف تصویب قوانینی خواهد کرد که از حمایت دموکرات‌ها برخوردار نیست.

جمهوری‌ خواهان در هفته ‌های آینده تلاش خواهند کرد با استفاده از فرآیندهایی که نیازمند مشارکت دموکرات‌ ها نخواهد بود، مصوبه ‌ای را از طریق کنگره در این زمینه به تصویب برسانند. طرح آنها که هنوز جزئیاتش افشا نشده، احتمالا طرح اوباماکر را لغو خواهد کرد، اما اقدامات مربوط به آن برای مدت 2 تا 3 سال به تعویق خواهد افتاد و برخی از مقررات مربوط به طرح اوباما کر نیز حفظ خواهد شد.

"مایک انزی" سناتور جمهوری خواه کنگره آمریکا و رئیس کمیته بودجه سنا، رسما اعلام کرد، لایحه بودجه ای را برای لغو قانون اوباماكر ارائه کرده تا روند لغو این قانون تسهیل شود و دستور کار آن هرچه زودتر روی میز رئیس جمهوری جدید قرار بگیرد.

رویترز خبر داده که احتمالا این لایحه هفته آینده در سنا به رای گذاشته خواهد شد و پس از آن به مجلس نمایندگان خواهد رفت.

بیمه درمانی اوباما که در 23 ماه مارس 2010 به امضای باراک اوباما رسید، در کنار سایر قوانین بیمه درمانی آمریکا قرار دارد و از زمان اجرا به طور مستمر در کنگره، دادگاه‌ های فدرال و دیگر دولت‌ های ایالتی با چالش مواجه بوده و برخی مخالفان معتقدند این قانون موجب اخلال در برنامه ‌های بهداشتی کنونی شده، هزینه‌ های بیمه را افزایش داده و به کسری بودجه بیشتر می ‌انجامد.

هرچند برخی از جمهوری خواهان گفتند که لغو این قانون کار چندان ساده ای نخواهد بود. این قانون اکنون 20 میلیون آمریکایی را در بر می گیرد و برای لغو آن در سنا نیاز به حمایت هشت نماینده دمکرات است و "چاک شومر" رهبر اقلیت حزب دمو کرات در سنا گفته است که به جمهوری خواهان چنین کمکی نخواهد کرد.

"استنی هویر" عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در این ‌باره گفت: ما قرار است بر سر قانون بیمه درمانی اوباما درگیر یک درگیری سخت شویم. هویر و "نانسی پلوسی"، رهبر دموکرات‌ های مجلس نمایندگان به خبرنگاران گفتند، آنها تلاش خواهند کرد با توضیح اینکه الغای این طرح چه تاثیر مخربی می‌ تواند بر اکثریت شهروندان آمریکایی داشته باشد، حمایت مردمی از طرح اوباما کر را بسیج کنند.

ترامپ در مبارزات انتخاباتی خود بارها اعلام کرده بود که قانون بیمه اوباما را لغو خواهد کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: