کد خبر: ۵۷۲۵۵
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۲
هند پس از دستيابي به 71.78 ميليارد دلار درآمد از حق بيمه در سال 2015 و 2016 ميلادي، حدود 1.5 درصد از بازار بيمه جهاني را در اختيار گرفته است. حدود 56.68 ميليارد دلار از اين درآمد به بيمه عمر و 15.10 ميليارد دلار آن به بيمه غيرعمر تعلق داشته است.
صنعت بيمه در هندوستان در سال گذشته ميلادي رشد خوبي را تجربه كرده است.

  به‌گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از تايمز اف اينديا،‌ صنعت بيمه هند با رشد 7.9 درصدي در ميزان حق بيمه ها اكنون سايه به سايه ايالات متحده آمريكا و بريتانيا در حال حركت است.

طبق گزارش هاي منتشر شده، رشد ميزان حق بيمه ها در اين كشور در قياس با رشد 2.5درصدي حق بيمه ها در بازارهاي پيشرفته، بسيار مناسب بوده است. اما در بازارهاي پيشرفته معمولا نفوذ بيمه گسترش خوبي دارد، مسئله اي كه در بازارهاي نوظهور ديده نمي شود و آزموني براي بيمه گران فعال در اين صنعت به شمار مي رود.

در حال حاضر صنعت بيمه هندوستان پشت سر ميانگين رشد 9.8 درصدي بازارهاي نوظهور قرار دارد؛ اين در حالي است كه اين رشد در قاره آسيا 8.2 درصد گزارش شده است و در اين قاره هندوستان پس از كشورهاي مانند مالزي، تايلند و سنگاپور جاي مي گيرد.

در اين گزارش آمده است كه هند پس از دستيابي به 71.78 ميليارد دلار درآمد از حق بيمه در سال 2015 و 2016 ميلادي، حدود 1.5 درصد از بازار بيمه جهاني را در اختيار گرفته است. حدود 56.68 ميليارد دلار از اين درآمد به بيمه عمر و 15.10 ميليارد دلار آن به بيمه غيرعمر تعلق داشته است.

اگرچه بازار نفوذ بيمه عمر در اين كشور نبت به بيمه وسايل نقليه موتوري، درمان و ديگر بيم هاي تجاري بيشتر است اما به نظر مي رسد پس از كاهش تقاضا، بيمه گران در اين بخش با كاهش درآمد مواجه بوده اند.

بر اساس گزارش ها، بيمه عمر در اين كشور 2.4 درصد كاهش داشته است اما اين در حالي است كه صنعت بيمه در اين كشور به طور كل شاهد رشد 14 درصدي بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: