کد خبر: ۵۷۲۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۴
در اين گزارش آمده است كه بانك ها، شركت هاي بيمه و مديران اجرايي در بريتانيا در هراسند كه دسترسي به بازار واحد اروپا را از دست بدهند و با خروج اين كشور از اين اتحاديه ضرر مالي هنگفتي را متحمل شوند.

بزرگترين شركت بيمه در ايالات متحده آمريكا از قصد خود براي خروج از بازار بيمه بريتانيا پس از اجراي شدن «برگزيت» خبر داد.

 به‌گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  خبرگزاري رويترز ، گروه بيمه "امريكن اينترنشنال" (AIG) احتمالا دفتر اروپايي خود را از لندن به ديگر كشور اروپايي در اتحاديه اروپا منتقل مي كند چرا كه بريتانيا به زودي بايد از اين اتحاديه خارج شود.

رئيس بخش اروپايي و عمليات ها در بريتانيا اين شركت، در كنفرانس مطبوعاتي گفت: بعد از برگزيت اين شركت براي حفظ مشتريانش عمليات هاي خود در قاره اروپا را به كشور ديگري منتقل مي كند.

اين در حالي است كه "مارك گارنير" وزير تجارت بريتانيا در همين كنفرانس گفت: دولت لندن به دغدغه و نگراني هاي صنايع مالي پس از اجراي شدن برگزيت توجه خواهد كرد. ما درصدد هستيم تا اين نگراني ها را به حداقل برسانيم. او ادامه داد: لندن به خوبي مي داند كه معناي واقعي اجراي برگزيت براي شركت هاي تجاري چيست.

در اين گزارش آمده است كه بانك ها، شركت هاي بيمه و مديران اجرايي در بريتانيا در هراسند كه دسترسي به بازار واحد اروپا را از دست بدهند و با خروج اين كشور از اين اتحاديه ضرر مالي هنگفتي را متحمل شوند.

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هدفی سیاسی است که از سوی افراد، گروه‌ های مدافع، و احزاب سیاسی در بریتانیا از زمان پیوستن اين كشور به اتحادیه اروپا در سال ۱۹۷۳ پی گرفته می ‌شد. در همه پرسی که در ۲۳ ژوئن ۲۰۱۶ در بریتانیا انجام شد، بیش از ۱۷ میلیون نفر به عدم حضور آن کشور در اتحادیه اروپا رأی دادند و در مقابل نيز بیش از ۱۶ میلیون نفر تاكيد داشتند كه اين كشور بايد در اين ان اتحاديه بماند اما در نهايت جنبش برگزیت به موفقیت رسید.

"ترزا مي" نخست وزير بريتانيا پيش از اين اعلام كرده بود كه فرآيند رسمي اين خروج را از اواخر ماه مارس سال جاري ميلادي آغاز مي كند.

در اين گزارش آمده است كه پيش از اين شركت آمريكايي، چند شركت ديگر مانند "هيسكوكس"، "بيزلي" و گروه بيمه "ادميرال" اعلام كرده بودند كه دفاتر عملياتي خود را از لندن به مراكز اروپايي ديگري مانند دوبلين منتقل خواهند كرد.

طبق گزارش هاي منتشر شده، بسیاری از بیمه گران فعال در بريتانيا به بیمه گران اتکایی اروپا مانند "مونیخ ری"، "هانوفر ری" و "سوییس ری" وابسته اند و ضربات مالی وارده به این بیمه گران اتکایی تمایل آنها را در تقبل میزان تعهدات مالی کاهش می دهد.

گروه بيمه "امريكن اينترنشنال" (AIG) يك شرکت خدمات مالی آمریکایی است که در زمینه ارائه خدمات بیمه، مدیریت سرمایه‌گذاری، مدیریت دارایی، مدیریت صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری مشترک، ارائه کلیه مزایای بازنشستگی و نیز سرمایه‌ گذاری در حوزه املاک و مستغلات تجاری و مسکونی فعالیت مي كند.

اين گروه هم‌ اکنون بزرگترین شرکت بیمه آمریکاست و پس از شرکت آلمانی «آلیانز»، دومین کارگزار بیمه جهان به شمار می ‌آید. دفتر مرکزی این شرکت در شهر نیویورک، ایالات متحده آمریکا قرار دارد و بخشی از سهام آن در بازار بورس نیویورک معامله می ‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: