کد خبر: ۵۷۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۸
ميانگين سالانه خسارت ها در قاره اروپا نيز 9.7 ميليارد دلار تخمين زده است اما اين موسسه جهاني ميزان خسارت هاي بيمه شده نيز حدود 15.4 ميليارد دلار بوده است.
شركت هاي بيمه در سراسر جهان در سال گذشته ميلادي حدود 80 ميليارد دلار از طريق بلاياي طبيعي زيان ديده اند.

 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  بیزینس اینشورنس، ميانگين سالانه خسارت بلاياي طبيعي در جهان در سال 2016 ميلادي حدود 80 ميليارد دلار برآورد شده است.

بنا بر گزارش موسسه پيش بيني "اير"، در حالي كه تنها 80 ميليارد دلار از خسارت هاي سالانه به طور ميانگين بيمه بوده اند، حدود 160 ميليارد دلار از خسارت هاي وارد شده در سال گذشت قابليت بيمه شدن را داشته است.

در گزارش سالانه اين موسسه جهاني آمده است: تفاوت بزرگ ميان خسارت هاي بيمه شده و بيمه نشده نشانگر آن است كه هنوز خطر و ريسك هاي موجود در بين جوامع به درستي درك نشده است و همچنان به اين زيان ها پاسخي مناسب داده نمي شود.

اين در حالي است كه ميزان خسارت هاي بيمه شده در برخي از مناطق نشان مي دهد در اين مناطق پتانسيل بالاي براي رشد صنعت بيمه وجود دارد؛ و اين پيام را به بيمه گران منتقل مي كند كه خانه ها و تجارت هاي زيادي براي بيمه شدن در اين مناطق وجود دارد اما پوشش آنان به مسئوليت و كار بيشتر احتياج دارد.

طبق اين گزارش، ميانگين سالانه خسارت ها در آمريكاي شمالي-كانادا، ايالات متحده، برمودا و مكزيكو- در سال 2016 ميلادي به حدود 49 ميليارد دلار برسد؛ اين در حالي است كه ميزان خسارت بيمه شده در اين منطقه 87.3 ميليارد دلار برآورد شده است.

قاره آسيا در رده دوم اين فهرست جاي گرفته است. در بزرگترين قاره جهان ميانگين سالانه خسارت ها 13.9 ميليارد دلار بوده است كه احتمال دارد ميزان خسارت هاي بيمه شده در آن به بيش از 43 ميليارد دلار نيز برسد.

ميانگين سالانه خسارت ها در قاره اروپا نيز 9.7 ميليارد دلار تخمين زده است اما اين موسسه جهاني ميزان خسارت هاي بيمه شده نيز حدود 15.4 ميليارد دلار بوده است.

در اين ميان طوفان هاي گرمسيري 30 درصد و طوفان هاي شديد 29 درصد در تشديد خسارت هاي جهاني نقش شده اند و ميزان خسارت هاي كشاورزي نيز 17 درصد گزارش شده است. طبق اين گزارش زمين لرزه بيشترين نقش را در افزايش خسارت هاي بيمه شده داشته اند؛ حدود 32 درصد از خسارت هاي وارد شده در جهان پس از وقوع زلزله ها ثبت شده است.

به نوشته سايت گلوبال ريسك، آمار بانك جهاني نشان مي‌دهد بلاياي طبيعي بين سال‌هاي ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۲ زيان ‌هاي بالغ بر ۱۰ درصد توليد ناخالص جهان در سال 2010 ميلادي بر جاي گذاشته اند. بيشتر اين زيان ‌ها در كشورهاي داراي اقتصادي نوظهور بود كه گسترش سريع دارايي‌ هاي ملي، زيربنا و سرمايه ‌گذاري را پشت سر مي ‌گذاشتند و آماده مديريت پيامدهاي اين حوادث نبودند. تركيب رشد سريع و توسعه اندك باعث مي شود حتي توسعه ‌يافته ‌ترين كشورها هم در معرض خطر باشند.

در آسيا كه حجم زيان بلاياي طبيعي بين سال‌ هاي ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۲ حدود ۱.۲ تريليون دلار بود، فقط ۱۱۱ ميليارد دلار آن با بيمه پرداخت شد؛ مخاطرات بزرگ را معمولا بخش دولتي بيمه مي ‌كنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: