کد خبر: ۵۵۱۰۸
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۱
رئیس اداره فرش صنعت و معدن خراسان‌رضوی مطرح کرد
تعداد افرادی که در صف انتظار بیمه قالیبافی در خراسان رضوی هستند حدود 5000 نفر بوده که گشایشی برای رفع مشکل آن‌ها به وجود نیامده است.
به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: هنوز هیچ گشایشی در مورد بیمه قالیبافی به وجود نیامده و تعداد زیادی از بافندگان در صف انتظار هستند.

سعید کاظمی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: قالیبافی یکی از مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب شده و سابق بر این برای افراد فعال در این بخش یارانه بیمه در نظر گرفته می‌‌شد تا بتوانند خود را از مزایای خدمات تأمین اجتماعی بهره‌مند کنند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون چند سالی است که به‌علت تخصیص پیدا نکردن یارانه این موضوع و واریزنشدن اعتبار آن به حساب سازمان تأمین اجتماعی ثبت نام افراد جدید در این حوزه متوقف شده که برای افرادی که پس از آن اقدام کرده‌اند مشکلاتی را به وجود آورده است.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تعداد افرادی که در صف انتظار بیمه قالیبافی در خراسان رضوی هستند حدود 5000 نفر بوده که گشایشی برای رفع مشکل آن‌ها به وجود نیامده است.

کاظمی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشتر قالیبافان به‌صورت حق‌العمل‌کاری فعالیت داشته ودرآمد آنها بسیار پایین است و لذا امکان پرداخت وجه بیمه بدون یارانه را نداشته و موضوع مزایای ویژه برای این شغل برای فعالان در آن بسیار ضروری بوده که یکی از درخواست‌های ما از مجمع نمایندگان خراسان رضوی رایزنی برای رفع این مشکل است.
نام:
ایمیل:
* نظر: