کد خبر: ۵۱۶۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۵
شاهزاده محمد بن سلمان جانشین ولیعهد و فرزند شاه عربستان كه تقریبا عهده دار سمت های مهم این كشور بخصوص در وزارت دارایی، نفت و اقتصاد است نیز اخیرا از صدور چنین كارتی برای خارجی های مقیم عربستان خبر داده بود.
  صنعت بیمه - روزنامه عكاظ عربستان در خبری اعلام كرد: دولت این كشور در نظر دارد مشابه آمریكا در صدور 'گرین كارت'، به صدور كارت سبز (بطاقه الخضراء) برای خارجی های مقیم این كشور اقدام نماید.
 
این روزنامه عربستانی امروز (شنبه) به نقل از نضال رضوان رییس شورای كار عربستان افزود: شورایی مستقل زیر نظر هیات دولت (عربستان) بصورت مستقیم مدیریت و نظارت بر صدور كارت اقامت دایم برای غیر عربستانی ها را مشابه با گرین كارت آمریكایی ها برعهده خواهد داشت.

رییس شورای كار عربستان افزود: صدور این كارت منافع بیشماری در زمینه های امنیتی، اقتصادی و اجتماعی، نصیب سعودی خواهد كرد و مهمتر از همه اینكه حامل این كارت مجبور خواهد شد سالانه مالیات اموال و عوارض های متعددی از دارایی های خود را به اضافه هزینه های بیمه های اجتماعی بپردازد و نیز با سرمایه گذاری های بسیار، سود سرشاری را كه با منافع بسیاری همراه است، نصیب ما خواهد كرد.

نضال رضوان از دیگر مزایای این كارت را فراهم شدن امكان خرید مسكن برای خارجی ها و فعالیت در امور تجاری، صنعتی و خدماتی دانست.

شاهزاده محمد بن سلمان جانشین ولیعهد و فرزند شاه عربستان كه تقریبا عهده دار سمت های مهم این كشور بخصوص در وزارت دارایی، نفت و اقتصاد است نیز اخیرا از صدور چنین كارتی برای خارجی های مقیم عربستان خبر داده بود.

وی در سخنانی به ورود كارگران خارجی بیشتر از آنچه كه اكنون در این كشور فعالیت دارند در مقابل پرداخت مالیات و عوارض در این كشور چراغ سبز نشان داد.

بن سلمان افزود: این اقدامات موجب افزایش درآمدهای كشور به ارزش 10 میلیارد دلار در سال خواهد شد.

وی اخیرا فاش كرد كه سعودی در حال برنامه ریزی برای بسته اصلاحاتی جدیدی است كه درآمدهای غیر نفتی خود را افزایش دهد و با آغاز سال 2020 لااقل سالیانه 100 میلیارد دلار صرفه جویی برای این كشور داشته باشد.

عربستان به دلیل ورود در جنگ علیه مردم یمن و نیز حمایت های مالی گسترده از گروه های تروریستی مثل داعش، القاعده و النصره در عراق و سوریه، تاكنون مجبور شده ملیاردها دلار از صندوق ذخیره خود در داخل و خارج برداشت كند.

این كشور همچنین برای جبران كسری بودجه خود به افزایش قیمت حامل های انرژی دست زد و نرخ انواع خدمات عمومی از جمله قیمت بنزین را در داخل این كشور افزایش داد.

سیاست های متغیر عربستان در سطح منطقه ای در چند سال اخیر بخصوص پس از آتش افروزی در جنگ علیه مردم یمن و تحمل هزینه های هنگفتی كه برای این كشور داشت موجب شد كه تعداد زیادی از كارگران خارجی كه از كار بیكار شده یا به حقوق پایین خود اعتراض داشتند از این كشور خارج شوند.

میلیون ها كارگر خارجی به ویژه از كشورهای جنوب و جنوب شرقی آسیا در عربستان فعالیت می كنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
آخرین اخبار