کد خبر: ۵۰۱۳۸
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۵
لویدز به خوبی دریافته است که نمی تواند بر بازارهای سنتی تکیه کند، اگر به دنبال رشد پایدار و موثر در جهان در حال تغییر است.
پس از سال ها حدس و گمان و پیش بینی، "لویدز لندن" بزرگترین شرکت بیمه اتکایی جهان و خاورمیانه در ماه مارس گذشته نخستین پلتفرم خود را در خاورمیانه آن هم در دوبی تاسیس کرد تا در سال جاری میلادی بتواند نقش بسزایی را در این بازار بازی کند.

 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، با تعیین مدیران زبده و آغاز به کار هفت مدیر در نمایندگی ها، تمامی چشم ها به سکوی لویدز لندن در خاورمیانه دوخته شده است؛ به ویژه پس از آنکه این شرکت دفتری در دوبی راه اندازی کرد.

این حرکت بخشی از برنامه چشم انداز 2025 این شرکت به شمار می رود که شامل افزایش حضور تجاری در بازارهای نوظهور و جذب سرمایه های مالی و فکری بازارها می شود.

"کامرون موری" رئیس بخش بریتانیا، ایرلند، خاورمیانه و شمال آفریقا، در اینباره گفت: لویدز به خوبی دریافته است که نمی تواند بر بازارهای سنتی تکیه کند، اگر به دنبال رشد پایدار و موثر در جهان در حال تغییر است.

او ادامه داد که اگر می خواهیم به مرکز جهانی تخصصی بیمه عادی و اتکایی تبدیل شویم، باید با تغییرات جهانی منطبق شویم و در بازارهای رشدیافته و توسعه یافته اقتصادی حضور بهتری داشته باشیم. 

این کارشناس بیمه در ادامه گفت که راه اندازی دفتری در مرکز مالی بین المللی دوبی برای لویدز دوجنبه دارد؛ نخست آنکه لویدز می تواند از مزایایی بازار دوبی و امارات بهره ببرد و دوم آنکه با گسترش حوزه کاری و شناساندن برند لویدز می تواند در سراسر خاورمیانه حضور پررنگتری داشته باشد و این امر کمک می کند تا لویدز پوشش بهتری به مشتریانش نیز ارائه کند.

در این گزارش آمده است که کنترل حدود 50 درصد نفت خام و گاز طبیعی جهان در خاورمیانه است و جذب این قبیل سرمایه ها برای این شرکت بریتانیایی بسیار حائز اهمیت است چرا که شرکت های بیشماری پروژه های زیرساختی خود را این منطقه راه اندازی و آغاز می کنند.

طبق گزارش ها، لودز لندن در سال 2012 میلادی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا حدود یک میلیارد دلار حق بیمه ثبت شده کسب کرد که نزدیک به نیمی از آن حاصل فعالیت در کشورهای حوزه خلیج فارس بود.

نفتکش های ایرانی نیز از 28 دی ماه تحت کلاس موسسه  بین المللی لویدز رفت و آمد خواهند کرد. علی اکبر صفایی، مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران، یک روز پس از لغو تحریم ‌ها از اعلام آمادگی موسسه  لویدز برای صادر کردن گواهینامه نفتکش‌ های ایرانی خبر داد و افزود: "لغو تحریم‌ها، نخستین اثر خود را بر روی نفتکش ‌های ایرانی گذاشته است.

سال گذشته شعبه و دفتر جدید لویدز لندن در چین افتتاح شد و فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت هدف از راه اندازی این شاخه جدید را دستیابی بهتر به بازار پرمنفعت چین و برقراری رابطه نزدیکتر با تجار چینی عنوان کرده است. پیش از این نیز لویدز لندن از قصد خود برای ورود به بازار بیمه هند و قطر خبر داده بود. پس می توان گفت که ورود به بازار چین، سومین مقصد سرمایه گذاری این شرکت بریتانیایی از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون است.

بانک لویدز که "لویدز لندن" یکی از شاخه های مهم آن است، یک موسسه مالی و بانکداری بزرگ انگلیسی است. این موسسه مالی در زمینه ارائه خدمات بانکداری، بیمه، سرمایه گذاری و مزایای بازنشستگی فعالیت می کند. ریشه های تاسیس بانک لویدز به سال 1765 میلادی و تشکیل بانک "لویدز تی اس بی" بازمی گردد. این گروه در سال 2009 میلادی و در پی ادغام لویدز بانک و شرکت خدمات مالی "اچ بی اس او" که خود از ادغام چهار بانک انگلیسی تشکیل شده بود، راه اندازی شد. بانک لویدز در اسکاتلند به ثبت رسیده است و شعبه مرکزی این بانک در شهر لندن، قرار دارد و سهام آن در بازار بورس نیویورک و بورس لندن معامله می شود.

لویدز که یک شرکت بریتانیای است که در زمینه بیمه و بیمه اتکایی فعالیت می ‌کند، در سال ۲۰۱۱ میلادی، بیش از 33.447 میلیارد پوند از درآمد حق بیمه به این شرکت اختصاص یافت. لویدز لندن پیش از این از اجرای برنامه و طرحهای جدیدی برای پشتیبانی از اقتصاد در کشورهای در حال توسعه خبر داده بود. حمایت از تکنولوژیهای جدید مانند ماهواره‌ها، وسایل ارتباطی و خدمات اینترنتی نیز در فهرست برنامه های بزرگترین شرکت بیمه جهان قرار دارد. این شرکت در حال حاضر دارای بیش از 2 هزار و 500 شعبه در سراسر جهان است.

نام:
ایمیل:
* نظر: