کد خبر: ۴۹۹۹۲
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۳
طرح بخشی از برنامه ای است که کاخ سفید در نظر دارد برای بازگشت آمریکایی های بیکار به محل کارشان اجرایی کند.
"باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا ار پیشنهاد تازه خود برای اجرای "بیمه دستمزد" برای کارگران با تجربه خبر داد.

 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از  الجزیره، باراک اوباما روز شنبه برنامه جدیدی را معرفی کرد که از کارگرانی که کار خود را از دست داده اند، حمایت می کند و به دریافت حقوق حداقلی در این کشور پایان می دهد؛ این طرح بخشی از برنامه ای است که کاخ سفید در نظر دارد برای بازگشت آمریکایی های بیکار به محل کارشان اجرایی کند.

این طرح پیشنهاد می دهد، کارگران باتجربه که کمتر از 50 هزار دلار درآمد داشتند، بتوانند نیمی از ضرر خود را جبران کند. این مزایا برای حدود بیش از دو سال، رقمی در حدود 10 هزار دلار را پیشنهاد می دهد.

رئیس جمهوری آمریکا در گفت و گوی رادیویی خود گفت که این طرح برای خانواده ها ثبات بیشتری را به ارمغان می آورد و دیگران را ترغیب می کند که به بازار کار بپیوندند. ما تنها از بیکاری صحبت نمی کنیم بلکه خواهان بازگشت آنان به محیط های کار هستیم.

اقتصاد ایالات متحده آمریکا در ماه دسامبر سال ۲۰۱۵ میلادی ۲۹۲ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است. این آمار بالاتر از پیش بینی ها گزارش می شود که میزان اشتغالزایی را ۲۰۰ هزار فرصت شغلی ارزیابی کرده بود. اقتصاد ایالات متحده در ماه نوامبر ۲۱۱ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.

از سوی دیگر براساس آخرین آمارها نرخ بیکاری در این کشور در این زمان ثابت بوده و پنج درصد جمعیت فعال را شامل می شود. این سومین ماه متوالی است که تغییری در آمار مربوط به نرخ بیکاری در آمریکا ایجاد نمی شود.

در این گزارش آمده است که این طرح جدید تلاشی مضاعف است تا سیستم بیمه بیکاری در ایالات متحده اصلاح شود و جزئیات آن در برنامه بودجه ای که اوباما برای سال مالی 2017 میلادی ارائه می کند، منتشر می شود. انتظار می رود اوباما ماه آینده میلادی بودجه سال 2017 را برای بررسی ارائه کند.

در این گزارش آمده است که کاخ سفید پیش از این نیز در نظر داشت برای افرادی که حداقل 3 سال بیکار بوده اند، طرح بیمه ای ارائه دهد. بودجه این طرح مشخص شده بود اما در غالب برنامه بیمه بیکاری هزینه می شد.

آمار مثبت از اشتغالزایی و نرخ بیکاری در کشور از کارآمد بودن سیاست های پولی بانک مرکزی آمریکا حکایت دارد. این بانک مدتها برای مبارزه با نرخ بیکاری و افزایش روند رشد اقتصادی کشور، سیاستهای پولی حمایتی را در دستور کار خود قرار داده بود.

وزارت کار آمریکا اعلام کرد که از تعداد کسانیکه برای اولین بار درخواست بیمه بیکاری کرده‌اند پنج هزار نفر کاسته شد، که بیشتر از انتظار کار‌شناسان اقتصادی بود. وزارت کار تعداد متقاضیان بیمه بیکاری را ۲۶۷ هزار نفر اعلام کرد که پائین تعداد در ۴۲ سال گذشته به شمار می ‌رود. توانمندی بازار اشتغال و کاهش نرخ بیکاری میزان مصرف مردم را افزایش داده که دوسوم اقتصاد آمریکا را تشکیل می ‌دهد.


نام:
ایمیل:
* نظر: