کد خبر: ۴۹۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۲
به باور کارشناسان، آسیب پذیر بودن کسب و کارهای امروزی در برابر از دست رفتن اطلاعات در پی حملات سایبری در زمان انتقال داده های شرکت نمی تواند با بیمه های سنتی تحت پوشش قرار گیرد.
به زودی خرید بیمه نامه سایبر برای شرکت های تجاری در آمریکا اجباری می شود و سپس ممکن است این اجبار به دیگر کشورها سرایت کند.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از فوربس، کمیته فدرال کسب و کار در آمریکا با تشویق دارندگان کسب و کارهای نوظهور در خرید بیمه امنیتی و سایبری سعی دارد تا در چند سال آینده آن را تبدیل به قانونی اجباری کند. چرا که هر کسب و کاری، کوچک یا بزرگ در صورت از دست دادن اطلاعات ثبت شده مشتریانش اعتبار خود را از دست خواهد داد و در وقوع حملات سایبری چه عایدی کسب و کار الکترونیکی یک دلار باشد و چه یک میلیون دلار، بدون بیمه سایبری در چشم بر هم زدنی از بین خواهد رفت.

بر اساس نظرسنجی موسسه "پیو" بیش از 60 درصد کارشناسان فضای سایبری بر این باورند که حمله سایبری بزرگ می تواند خسارات سنگین و هنگفتی را بر اموال و زندگی مردم وارد کند و موجب سرقت ده ها میلیارد دلاری شود. نظرسنجی موسسه گالوپ نیز نشان داد که 70 درصد آمریکایی ها بیشتر از سرقت و تجاوز جنسی و اینکه به قتل برسند، نگران جرایم سایبری هستند. وزارت امنیت داخلی آمریکا نیز تخمین می زند که بیش از 1000 بنگاه اقتصادی در این کشور هدف حملات سایبری قرار گرفته است.

طبق گزارش ها، حملات سایبری هر سال 100 میلیارد دلار به اقتصاد آمریکا زیان وارد می کند.
"فرگوسن هانسون" از اعضای برنامه سیاست خارجی اندیشکده "بروکینگز" و مدیر سابق برنامه سیاست بین‌المللی اندیشکده "لووی" استرالیا در این باره گفت: سرقت مالکیت معنوی اینترنتی بزرگ‌ ترین جا به‌ جایی ثروت در تاریخ است. طبق گزارشات صورت گرفته 33 درصد از شرکت های الکترونیکی در سال 2013 از نقض اطلاعات کاری شان خبر دادند. این در حالی است که این آمار در سال 2014 با افزایش 43 درصدی همراه بوده است. از این رو تحت پوشش بیمه سایبری قرار گرفتن کسب و کارهای جدید یک ضرورت در سال جدید به شمار می آید.

به باور کارشناسان، آسیب پذیر بودن کسب و کارهای امروزی در برابر از دست رفتن اطلاعات در پی حملات سایبری در زمان انتقال داده های شرکت نمی تواند با بیمه های سنتی تحت پوشش قرار گیرد. چرا که بازیابی اطلاعات یک شرکت در زمان حملات سایبری تنها با بیمه سایبری که به مانند دیواری حمایتی میان داده ها و حملات احتمالی عمل می کند امکان پذیر خواهد بود.

با وجود اینکه نرخ حق بیمه نامه های سایبری بالاتر از دیگر خدمات بیمه ای است، اما شرکت‌ های بیمه به خوبی می دانند که امروزه از دست رفتن اطلاعات کاربران و مشتریان در هر کسب و کاری بدون در دست داشتن پوشش ریسک چه زیان غیر قابل جبرانی را به بار خواهد آورد.


نام:
ایمیل:
* نظر: