کد خبر: ۴۹۵۳۵
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۳
هر روزه در سراسر جهان تعداد کاربران اینترنتی بیشتر شده و به همان نسبت نیز خطرهای امنیتی و جرایم سایبری نیز افزایش پیدا کرده اند.
یک شرکت بیمه آمریکایی در نظر دارد تا شهروندان جهان را در برابر تهدیدهای اینترنتی بیمه کند.

 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از بیزینس اینشورنس،، این بیمه گر آمریکایی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که ریسک های آنلاین در حال افزایش هستند و از همین رو تقاضاها نیز روند رو به افزایشی دارد، به همین دلیل این شرکت قصد دارد افراد را در برابر تهدیدات اینترنتی بیمه کند.

طبق این گزارش این محصول جدید با بیمه فضای سایبر که برای شرکت های تجاری بزرگ و کوچک به بازار ارائه می شود، تفاوت دارد.

روزنامه انگلیسی "تلگراف" نوشت: شرکت بیمه آمریکایی "چاب" قصد دارد با پوشش ریسک سایبری تا سقف 40 هزار دلار، غرامت تهدیدات اینترنتی و نقض حریم شخصی در دنیای مجازی را بپردازد.

در این گزارش آمده است که هر روزه در سراسر جهان تعداد کاربران اینترنتی بیشتر شده و به همان نسبت نیز خطرهای امنیتی و جرایم سایبری نیز افزایش پیدا کرده اند. اوضاع امنیت در فضای سایبری روز به روز در حال بدتر شدن است و اگر زمانی هکرها برای شهرت به سراغ سایت های مشهور می رفتند، هدف هکرهای امروزی را می‌توان در یک چیز خلاصه کرد، پول.

به گفته کارشناسان، تهدیدات اینترنتی دامنه وسیعی از جرایم سایبری را در برمی گیرد و همواره خسارات جدی را به سازمان ها و افراد وارد می کند. تهدیدات در بیشتر مواقع به طور ذاتی مخرب و تهاجمی است. قربانیان ممکن است دارایی های فکری و مالکیت معنوی خود را از دست بدهند یا حساب های بانکی آنها افشا شود، یا به طور ناخواسته باعث انتشار ویروس به رایانه های دیگر شبکه شوند.

سیاست جدید این شرکت بیمه برای ارئه خدمات نوین پوشش ریسک در حالی است که غرامت هزینه از دست دادن شغل به دلیل حملات سایبری و یا دستگیری غیرقانونی به جرایم اینترنتی نیز در این طرح پرداخت خواهد شد.

به گفته مدیران این شرکت، این محصول جدید به منظور یاری افراد برای بازگشتن به زندگی قبل از وقوع حادثه به بازار معرفی شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: